Gemeente Enschede

De Begraafplaatsen in Enschede

  • Publicatiedatum:

Details

Categorieën

Jan van Hummel: verhalenverteller van de geschiedenis van Enschede

Wie zich verdiept in de geschiedenis van Enschede, komt al snel uit bij de naam Jan van Hummel. Jan is een wandelende encyclopedie, boordevol feiten, verhalen en anekdotes over de stad. Of het nu gaat om een historisch detail, een verdwenen straatnaam of een bijzondere gebeurtenis uit het verleden: Jan weet het te vinden én tot leven te brengen. 

Wat zijn verhalen zo bijzonder maakt, is niet alleen de enorme kennis die erin doorklinkt, maar ook het plezier waarmee hij die kennis deelt. Achter elke gebeurtenis schuilt een verhaal, achter elke plek een herinnering en achter ieder detail een stukje van de geschiedenis van Enschede.

In deze bijdrage neemt Jan ons mee naar de bijzondere geschiedenis van de begraafplaatsen in Enschede. Achter oude grafstenen, monumentale poorten en verstilde paden gaan verhalen schuil van gewone inwoners, vooraanstaande fabrikanten, predikanten, burgemeesters en andere Enschedeërs die hun sporen in de stad hebben achtergelaten. Van de tijd dat men nog in en rond de kerk werd begraven tot de aanleg van de eerste begraafplaatsen buiten de stad, volgt Jan de ontwikkeling van Enschede en Lonneker door bijna twee eeuwen geschiedenis. Ontdek het verhaal van het Boerenkerkhof, de Stadsbegraafplaats aan de Espoortstraat, de Joodse begraafplaatsen en de Ooster- en Westerbegraafplaats. Een boeiende reis langs vergeten verhalen, bijzondere rustplaatsen en een stukje erfgoed dat nog altijd zichtbaar aanwezig is in onze omgeving.

Wij nodigen u uit om mee te reizen door de tijd en te genieten van opnieuw een boeiend verhaal van Jan van Hummel, vrijwilliger bij het Stadsarchief Enschede.

De Begraafplaatsen van Enschede